Wełenkowe nowości

Dzień dobry w nowym roku!

Mam nadzieję, że baterie naładowane, nowa noworoczna energia aż bucha od kreatywnych pomysłów i nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko filcować 😉

Jeżeli jednak nie masz weny – może nowe wełenki Cię zainspirują… a mam dziś o czym opowiadać 😀

Zacznę od wełen, w których się zakochałam. Serio 😀
To mieszanki wełny merynosów australijskich (70%) wymieszane z czesankami jedwabnymi (30%). Mieszanka ta sczesana jest w wąskie pasma, przez co pierwsze skojarzenia jakie mi się nasuwa to albo wykorzystanie jej na ornamenty (np do filcowania szali na jedwabiu), albo do ażurowych szali, albo jako dredy na naszyjniki.. Kwiaty też byłyby obłędne.. 
Ja już mam ufilcowane z tej mieszanki liście (wyglądają cudnie i bardzo przyjemnie się na tej wełnie pracowało), więc pierwszy szal w wolnej chwili, jaki wykonam to właśnie ażurowy z listkami. 

Odcienie wełny i jedwabiu zmieniają się na długości pasma, przez co jest jeszcze bardziej niezwykła i wyjątkowa.
Jakiś czas temu pierwszy raz pojawiła się ta wełna w moim sklepie, a teraz doszły kolejne kolory: odcienie żółto-pomarańczowe, rudości oraz róż z fioletem. 
To EDYCJA LIMITOWANA, więc nie ma co zwlekać, a wełenki te znajdziesz TUTAJ

cienkie pasma mieszanki szlachetnej czyli wełny merynosów australijskich połączonych z czesanką jedwabną - idealne do filcowania delikatnych wyrobów

Czesanka bez jedwabiu

Kolejne nowości to podobnie wąsko sczesana cieniowana wełna, ale bez dodatku jedwabiu. To również EDYCJA LIMITOWANA, a wełnę tę znajdziesz w zakładce z multikolorami, czyli TUTAJ.

Kolejne nowe wełny multikolorowe

Wśród multikolorów jest także nowość wśród wełen grubiej czesanych wielo-odcieniowych, także cieniowanych na długości pasma – tym razem są to odcienie irysów. Tak.. to również EDYCJA LIMITOWANA 🙂

O tego typu multikolorach pisałam na przykładzie szali ażurowych TUTAJ.

Kolejne nowe multikolory (już bardziej „tradycyjne” czyli takie same na całej swojej długości) to dwa rodzaje wełen w odcieniach szarości.

Wełny multikolorowe znajdziesz TUTAJ.

Wełna merynosa południowoamerykańskiego

Kolejna nowość (również w EDYCJI LIMITOWANEJ) to wełna merynosa południowoamerykańskiego 22,5 mikrony (kolory) oraz 24 mikrony (czerń). Jest to wełna bardziej szorstka i twardsza niż polecane przeze mnie i używane do filcowania szali merynosy australijskie. 

I jeżeli znasz moje artykułyksiążki lub wideo o filcowaniu to zapewne wiesz, że wełny te są idealne do filcowania na sucho oraz do filcowania na mokro tych wyrobów, które wymagają mocniejszej i twardszej wełny – mam tu na myśli głównie torebki, obrazy czy dywaniki.
Jeżeli więc chodzą Ci po głowie filcowe torebki, których bazą jest jakiś konkretny kolor (na przodzie torebki możesz ułożyć rysunek z dowolnych wełen i dowolnych kolorów) – to być może odpowiednią wełnę jako bazę na torebkę (lub obraz, dywan itp..) znajdziesz TUTAJ.

Nie planuję mieć tych wełen w stałej ofercie (no, chyba, że będzie nią spore zainteresowanie), więc tu również nie ma co zwlekać z decyzją. Tym bardziej, że wełna ta jest obecnie w promocyjnej cenie.

Loki i czesanki jedwabne

Jakiś czas temu dotarły także nowe loki wełniane:

Uzupełniałam także braki wśród czesanek jedwabnych (między innymi czesanki jedwabne tusah: dojrzała malina oraz mgła). Jest także kilka nowości.

Czesanki jedwabne znajdziesz TUTAJ.

Czekają jeszcze w kolejce (do sfotografowania oraz umieszczenia w sklepie) wełny zgrzebne oraz farbowane silk lapsy. Ciąg dalszy nastąpi 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk