Szal malarski w odcieniach czerwieni

Czerwień to chyba najbardziej energetyczny kolor. Uwielbiam go w zestawieniu z czernią lub wszelkiego rodzaju szarościami od gołębiego po grafit. Tworząc ten szal wykorzystałam kilka odcieni czerwieni (jaśniejsze na środku szala i coraz ciemniejsze, rozkładane w kierunku jego brzegów) oraz odrobinę czerni.. ale o konkretnych odcieniach za chwilę.

 

Technika “malarska” to mój autorski sposób rozkładania wełny i mieszania odcieni tak, aby niczym “przecierka” na obrazie czy ścianie, kolory mieszały i się przechodziły z jednego odcienia w drugi. Czasem bawię się odcieniami w ramach jednego koloru, jak w tym przypadku, czasem kolorów jest więcej, jak było w przypadku szala turkusowego z różem i fioletem, o którym pisałam poprzednim razem.

Szal jest dostępny TUTAJ.

Wykonany został na tkaninie jedwabnej w kolorze czerwonym z wykorzystaniem wełen merynosów australijskich 18 mikronów oraz czesanek jedwabnych, przez co jest cieniutki i bardzo przyjemny w dotyku.

Tkaniny jedwabne dostępne są TUTAJ.

Wykorzystane wełny i czesanki jedwabne:

Multikolor “carmen” – na środku szala rozkładałam jaśniejsze odcienie z tego multikoloru, w innych miejscach – odcienie ciemniejsze i bordo
Merynos australijski “czerwień makowa” – mój ulubiony odcień czerwieni

 

Merynos australijski “czerwień różana”

 

Merynos australijski “czerwone wino”

 

jedwab Mulberry “czerwień”

 

jedwab tussah “czerwony”

 

jedwab Mulberry “bordo”

 

jedwab Milberry “czarny”

 

Pozdrawiam energetycznie!

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk