Szal malarski w odcieniach czerwieni

Czerwień to chyba najbardziej energetyczny kolor. Uwielbiam go w zestawieniu z czernią lub wszelkiego rodzaju szarościami od gołębiego po grafit. Tworząc ten szal wykorzystałam kilka odcieni czerwieni (jaśniejsze na środku szala i coraz ciemniejsze, rozkładane w kierunku jego brzegów) oraz odrobinę czerni.. ale o konkretnych odcieniach za chwilę.

 

Technika “malarska” to mój autorski sposób rozkładania wełny i mieszania odcieni tak, aby niczym “przecierka” na obrazie czy ścianie, kolory mieszały i się przechodziły z jednego odcienia w drugi. Czasem bawię się odcieniami w ramach jednego koloru, jak w tym przypadku, czasem kolorów jest więcej, jak było w przypadku szala turkusowego z różem i fioletem, o którym pisałam poprzednim razem.

Szal jest dostępny TUTAJ.

Wykonany został na tkaninie jedwabnej w kolorze czerwonym z wykorzystaniem wełen merynosów australijskich 18 mikronów oraz czesanek jedwabnych, przez co jest cieniutki i bardzo przyjemny w dotyku.

Tkaniny jedwabne dostępne są TUTAJ.

Wykorzystane wełny i czesanki jedwabne:

Multikolor “carmen” – na środku szala rozkładałam jaśniejsze odcienie z tego multikoloru, w innych miejscach – odcienie ciemniejsze i bordo
Merynos australijski “czerwień makowa” – mój ulubiony odcień czerwieni

 

Merynos australijski “czerwień różana”

 

Merynos australijski “czerwone wino”

 

jedwab Mulberry “czerwień”

 

jedwab tussah “czerwony”

 

jedwab Mulberry “bordo”

 

jedwab Milberry “czarny”

 

Pozdrawiam energetycznie!

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu

PRZERWA URLOPOWA !

W dniach 7 - 24 sierpnia jestem na urlopie.

OK ROZUMIEM!

Wszystkie zamówienia dokonane w tym terminie będę realizowała od 25 sierpnia.

×