Są już dostępne pierwsze lekcje w Szkole Filcowania!

Ale jestem podekscytowana! Nareszcie! Platforma z kursami wideo o technikach filcowania właśnie ruszyła… i są już dostępne pierwsze lekcje!

Zaczynamy po kolei, stopniowo, czyli od podstaw, aby osoby, które wcześniej nigdy nie filcowały – mogły się spokojnie tej techniki nauczyć. Jest również duża szansa na to, że wiele z poruszanych tam tematów zainteresuje także osoby bardziej zaawansowane. Nie raz na warsztatach miałam kursantki, które filcowały już szale, torby czy obrazy, ale same przyznawały, że miały problem z kulkami, bo wychodziły im z nierównościami, albo szczelinami… albo wręcz się rozpadały, szczególnie po wyschnięciu. To samo z dredami, czyli sznurkami filcowymi – wzdłuż całego dreda wychodziła szczelina.

Nie tylko filcowa biżuteria

I co prawda można by myśleć, że skoro nie planujemy filcować biżuterii (nie każdemu przecież podoba się filcowa biżuteria) to po się tego uczyć? Ale to nie do końca tak jest…

Może będziemy chciały filcową kulkę wykorzystać jako środek kwiatka (a o kwiatach będą już niebawem kolejne lekcje). Może zechce nam się z filcowych kulek stworzyć obraz czy dywan… kto wie? 🙂 Wystarczy lekko zmodyfikować filcowanie kulki (czego również uczę, w drugim kursie pierwszej lekcji) – aby ufilcować inne kształty, na przykład ciekawy guzik do płaszcza.

Dredy natomiast wykorzystywane są w wielu innych projektach, nie tylko jako naszyjniki. Łodyga czy pręciki do kwiatka, uchwyt do torebki, frędzle do szala… to wszystko to różne typy i wielkości filcowych dredów. Technika jest ta sama, tylko skala się zmienia. No i drobne szczegóły, o których będę mówiła w poszczególnych lekcjach. Dojdziemy do tego 🙂

Uczę również jak wykonać dreda z efektem cieniowania.

I to wszystko powyższe znajduje się w LEKCJI 1, w formie 4 kursów wideo.

podstawy filcowania na mokro biżuteria filcowa
filcowanie ona mokro kulek bez nierownosci i szczelin
filcowanie na mokro dreda bez szczelin i nierówności

LEKCJA 2 natomiast to podstawy filcowania na sucho, na przykładzie aplikacji.

Uczę na przykładzie beretów, bo jest to wygodna, nieduża forma, ale tę technikę z powodzeniem można zastosować także na innych materiałach czy częściach garderoby. Doskonale do tego nadają się płaszcze, żakiety, grubsze spódnice, bluzki, szaliki, czapki, filcowe torebki (niekoniecznie filcowane, po prostu uszyte z filcu technicznego)… Niektórzy filcują nawet na T-shirt’ach. Jak zawsze – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! 

Ta technika sprawdza się idealnie do ozdabiania naszych ubrań, ale jest też doskonałym sposobem na ich ratowanie.  Wystarczy nafilcować aplikację na plamkę, której nie można już sprać, lub dziurkę. Uratujemy w ten sposób ulubione ubrania, jednocześnie sprawiając, że będą niepowtarzalne.

Uczę jak rozkładać tło, jak rozkładać rysunek. Pokazuję również jak mieszam wełnę (lubię jak te prace są plastyczne, a nie „płaskie”, więc uczę również tego). Jak dodać detale… Jak zabezpieczyć gotową pracę…

Kolejne wideo z tej samej lekcji dotyczy filcowania ornamentu – z nimi pracuje się troszkę inaczej.

filcowanie na sucho obrazek filcowy na berecie
mieszanie wełny i malowanie wełna
filcowanie na sucho aplikacji ozdabianie ubrań haftowanie wełna

8 kursów wideo
w PAKIECIE PREMIUM
Z PODSTAW FILCOWANIA
NA MOKRO I SUCHO

Powstał również PODSTAWOWY PAKIET PREMIUM, który zawiera wszystko z lekcji 1 oraz wszystko z lekcji 2, ale wzbogacony jest o 2 dodatkowe kursy wideo + PDF do pobrania. Doszedł jeszcze kolejny prezent – 10% rabatu na zakupy w sklepie passionroom.pl Rabat dotyczy wszystkiego z działu “Półfabrykaty biżuteryjne”.

Pomysł na dodatkowe wideo to również efekt częstych pytań moich kursantek z warsztatów filcowania elementów biżuterii (nie zawsze warsztaty filcowania elementów biżuterii były połączone z warsztatami tworzenia biżuterii z półfabrykatów jubilerskich), mianowicie: “jak robić dziurki w kulkach filcowych?”, “czym nawlekać kulki i na co?”, “jak zakończyć taki naszyjnik?”, “jak zamontować zapięcie?”, “jak zrobić kolczyki?” … i wiele, wiele innych..

Odpowiadając więc na te pytania i pokazując jak to robię – powstało dodatkowe wideo oraz PDF do pobrania w pakiecie.

Drugie dodatkowe wideo to kurs łączenia techniki filcowania na mokro i filcowania na sucho.. bo osobiście najczęściej technikę igłową stosuję właśnie w połączeniu z filcowaniem na mokro… i uważam, że warto znać obie techniki (nawet jeżeli jest się fanką tylko jednej z nich), poza tym – warto wiedzieć jak je łączyć – bo to szybki sposób na naprawianie, dofilcowywanie czy wykańczanie naszych prac.

łączenie techniki filcowania na mokro i filcowania na sucho
filcowanie naszyjnika z dredów
jak zakończyć naszyjnik i zrobić kolczyki

Zobacz fragmenty kursów
PODSTAWOWEGO PAKIETU PREMIUM:

W przygotowaniu są już kolejne lekcje, tym razem dotyczące kwiatów…
Jeżeli chcesz być na bieżąco i jako pierwsza otrzymać informacje o nowych filmach (także darmowych) oraz o nowych lekcjach filcowania, a ponadto (tylko dla osób zapisanych na tę listę) – otrzymać DODATKOWE rabaty z okazji premiery kursów – zapisz się koniecznie na Newsletter Szkoły Filcowania!

❤️
Tyle na dziś
Pozdrawiam filcowo!

Justyna Wróbel – Mikołajczyk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk