Ozdoby na choinkę z masy porcelanowej – kurs wideo

A tu zaskoczenie! 😉 Strona o filcowaniu… wszędzie tylko wełenka i wełenka… a tu nagle… MASA PORCELANOWA! I ozdoby choinkowe. A tak!

Tak to z rękodzielnikami bywa, że oprócz swojej głównej, ukochanej techniki, w której pracują – bawią się też innymi. Ja również tak mam. Kiedyś, mając jeszcze sklep stacjonarny z elementami do wyrobu biżuterii (i wełenką oczywiście również – wiadomo 😉 ) – robiłam więcej biżuterii. Po godzinach – relaksuję się „wylewając” obrazy techniką pouring acrylic, a od niedawna pochłonęło mnie wiązanie makramy. Odkąd jestem mamą – otworzyłam się dodatkowo na techniki, którymi mogę bawić się ze swoim dzieckiem. I masa porcelanowa doskonale się do tego nadaje. Robi się ją w szybki i łatwy sposób, nie wymaga żadnych dodatkowych obróbek (jak gotowanie modeliny czy pieczenie masy solnej) – po prostu wysycha… i już. Do tego (co uwielbiam w niej najbardziej) – jeżeli poodbijamy w niej stemple, serwetki, koronki… cokolwiek – te cieńsze miejsca cudnie prześwitują. I można z niej wyczarować bardzo delikatne, subtelne detale (czego nie uzyskamy z toporną, jak dla mnie, masą solną).

Święta tuż tuż, może uda Ci się znaleźć chwilę na kreatywną i twórczą zabawę. Film wideo pokazujący krok po kroku jak zrobić samemu zimną porcelanę, a następnie ozdoby choinkowe – jest TUTAJ

Serdecznie zapraszam do obejrzenia.
A tu kilka kadrów z filmu:

 

Pozdrawiam ciepło <3

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk