JUŻ SĄ! NOWE KURSY WIDEO, TYM RAZEM O FILCOWANIU KWIATÓW

Och, jak się cieszę… są już dostępne na Platformie Szkoły Filcowania nowe kursy wideo, tym razem jest to blok poświęcony kwiatom.

LEKCJA 3 – to filcowanie NA MOKRO kwiatów.

Sposobów na rozkładanie płatków i samych kwiatów jest wiele (w książce Magia filcowania pokazałyśmy z Ireną kilka typów rozkładania kwiatów), w kursie wideo pokazuję ten, który sama na co dzień stosuję w swoich kwiatowych realizacjach (a kwiatów robię ogrom!)

Uczę jak rozkładam wełnę, aby płatki były odpowiedniej grubości, ani nie za cienkie, żeby nie były dziurawe, ani nie za grube, żeby nie były toporne.

Uczę jak rozkładam inne odcienie, aby kwiat był bardziej plastyczny, w tym także z wykorzystaniem czesanki jedwabnej.

Uczę jak filcuję łodygę i jak przygotowuję sobie cały warsztat pracy (i samą łodygę), aby sprawnie i bez problemów połączyć ją z płatkami.

Uczę również jak filcuję i na co zwracam uwagę, aby wszystko udało się tak, jak tego chcemy (a nie jak nam wyjdzie 😉 ).

LEKCJA 4 – to filcowanie NA SUCHO kwiatów.

Uczę jak filcować techniką igłową cieniowane, cieniutkie, ale trwałe płatki… i jak później połączyć je w trwałą różę.

Na każdym etapie opowiadam na co warto zwracać uwagę i na co uważać, aby wszystko udało się po naszej myśli.

Uczę na przykładzie róży, ale oczywiście tę technikę możesz wykorzystać do wszystkich kształtów, jakie tylko przyjdą Ci do głowy.

jak filmować różę kursy wideo w szkole filcowania zafalcowana

Osobiście uważam, że warto znać obie te techniki, bo wtedy możemy je ze sobą łączyć i z każdej z nich wyciągać to, co nam najbardziej odpowiada.

Jeżeli wolisz strukturę stworzoną techniką na mokro (bo bez dwóch zdań obie techniki dają zupełnie inne efekty), to wystarczy w tej technice stworzyć płatki (lub materiał, z którego płatki powycinasz), a następnie połączyć je techniką igłową, tworząc np różę, którą trudno byłoby zrobić filcując tylko na mokro. To w filcowaniu kocham! Wybieram to co mi pasuje i miksuję do woli 🙂

KWIATOWY PAKIET PREMIUM – to właśnie wszystko z LEKCJI 3, wszystko z LEKCJI 4 plus dodatkowy kurs o filcowaniu na mokro podwójnych kwiatów

jak filcować na mokro podwójne kwiaty kursy filcowania wideo zafalcowana

Wybierając KWIATOWY PAKIET PREMIUM – otrzymujesz dodatkowo kurs, który nie jest dostępny w pojedynczej sprzedaży, natomiast podnosi poprzeczkę i otwiera oczy na kolejne stopnie wtajemniczenia filcowania na mokro 🙂

ZOBACZ FRAGMENTY KURSÓW:

Zapraszam ❤️
Justyna Wróbel – Mikołajczyk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk