Co to jest silk laps?

włókna jedwabiu i filcowanie na mokro

Co to jest ten silk laps?

Jak się filcuje?

Ile go używamy?

I do jakich wyrobów?

Czy można go farbować… a jeżeli tak – to jak?

Jak rozdzielać te dziwne warstwy włókien?

Na te i inne pytania odpowiadam w najnowych poście na Blogu Szkoły Filcowania (głównie pisząc, ale również pokazując i opowiadając w krótkim wideo) – zapraszam serdecznie do lektury.

A przy okazji..

Nastał czas prezentowych zamówień, więc mam też teraz wzmożony okres filcowania, ale po tym świątecznym szaleństwie, już w nowym roku, pojawią się kolejne Lekcje wideo w ramach Wirtualnej Szkoły Filcowania.

Lekcja 5 dotyczyć będzie filcowania szali (jeszcze nie tych na jedwabiu, zacznijmy temat szali po kolei… ale spokojnie, spokojnie – na jedwab przyjdzie pora 🙂 ) i przy okazji Lekcji 5 pojawi się również temat silk lapsów i wykorzystywania ich w roli dekoru. Będzie także temat filców wstępnych (tych gotowych, kupnych i tych tworzonych samodzielnie).

W lekcji 6 natomiast nauczę filcowania szali ażurowych i różnych sposobów na układanie wełny pod takie szale.

Tradycyjnie Pakiet Premium będzie łączył obie lekcje, a wzbogacony zostanie o kurs filcowania przestrzennych liści i łączenia ich z szalami (a po Lekcji 3, gdzie uczyłam jak wykonać przestrzenne kwiaty filcowane na mokro.. i po tym dodatkowym kursie o liściach, który planuję na nowy rok – będziesz mogła połączyć wszystko w całość i tworzyć ażurowe szale z listkami i kwiatuszkami (a o te szale miałam masę zapytań – czy pojawią się w Szkole Filcowania). Szykuję więc ogromną dawkę wiedzy!

Ale zanim będą Lekcje – planuję cykl darmowych wideo o sposobach na rozkładanie wełen… aby końcowy efekt był taki, jak chcesz, jaki planujesz… a nie taki jaki Ci wyjdzie. A niestety często tak bywa, szczególnie na początku przygody z filcowaniem…
(AKTUALIZACJA: DARMOWY KURS O ROZKŁADANIU WEŁEN DOSTĘPNY JEST TUTAJ.

A wracając jeszcze do silk lapsów… zostały w sklepie ostatnie paczuszki włókien silk lapsu, więc jeżeli chcesz już teraz poeksperymentować z tą materią, pobawić się farbowaniem.. lub wykorzystać mniejsze kawałki do dekorów w swoich filcowych pracach – nie ma co zwlekać.

Tyle na dziś.
Pozdrawiam filcowo
Justyna Wróbel – Mikołajczyk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk