Bezpłatne lekcje wideo o rozkładaniu wełen – zapisz się na listę chętnych

różne grubości pasm wełny czesankowej do filcowania

Już 19 kwietnia ruszam z cyklem darmowych kursów wideo.

Będzie to 5 dniowy mini kurs, a w zasadzie WYZWANIE. Codziennie przez 5 kolejnych dni zapisane na ten kurs osoby będą dostawać ode mnie e-maile, a w nich linki do kursów wideo. Każde wideo to kolejna mini – lekcja i kolejna dawka wiedzy.

Czego dowiesz się z tych wideo?

  • Jak wyciągać pasma wełny do różnych typów wyrobów?
  • W jakim kierunku rozkładać pasma wełny i jakie ma to znaczenie w filcowaniu?
  • Jak rozkładać warstwy? I dlaczego je w ogóle rozkładamy?
  • Do jakich filcowych wyrobów stosuje się rozkładnie warstw? Ile ich rozkładać i jakiej grubości?
  • Jak rozkładać wełnę, aby tworzyć ciekawe przejścia kolorystyczne?
  • Jak malować wełną?
  • Co to jest pre-filc? Jakie są rodzaje „wstępnych filców” i w czym mogą nam pomóc?

Dla kogo jest to wyzwanie?

Dla Ciebie, jeżeli chcesz nauczyć się jak rozkładać wełnę do filcowania na mokro, aby Twoje filcowe rękodzieło było takie jakie chcesz… a nie takie jakie Ci wyjdzie

Uczę świadomej pracy z czesanką, aby efekt końcowy nie był przypadkowy. Abyś wiedziała jak uzyskać konkretne efekty, konkretne przejścia kolorów, równą i gładką powierzchnię bez przypadkowych „niespodzianek”.

I nie ważne, czy dopiero planujesz filcować, czy robisz już to od dawna.. Jeżeli poznanie techniki filcowania masz dopiero w sferze planów lub jesteś na początku swojej filcowej drogi – to cudownie! Poznasz podstawy, dowiesz się jakich błędów nie popełniać, zaczniesz od dobrych nawyków.

Jeżeli jesteś już zaawansowana – wierzę, że również skorzystasz. Każdy przecież rozkłada wełnę i pracuje na niej trochę inaczej. Sama również cały czas poszerzam swoją wiedzę i eksperymentuję.. i sama chciałabym, aby ktoś kiedyś pokazał mi to, co teraz pokarzę w tych wideo. Może więc znajdziesz w tych kursach inspirację?

jak rozkładać wełnę do filcowania na mokro szali

A dlaczego ten cykl darmowych kursów wideo nazywam wyzwaniem?

Oglądając te lekcje – sporo się nauczysz, to pewne. Ale próbując rozkładać wełnę.. wyciągać te pasma na różne sposoby, układać czesankę w konkretnych kierunkach – nauczysz się o wiele więcej. Dlatego zachęcam bardzo, aby zaopatrzyć się w wełnę (do prób może być najzwyklejsza czesanka, także polska czy hiszpańska, ale pamiętaj, że jeżeli będziesz chciała później filcować te próby, to najlepszą wełną jest merynos australijski) i po każdej lekcji – obejrzeć dane wideo jeszcze raz i rozkładać wełnę razem ze mną.

Wśród uczestniczek, które udostępnią zdjęcia z rozkładania wełen i oznaczą wyzwanie # w swoich social mediach:

#wyzwanieSzF #wyzwanieSzkołyFilcowania

– wybiorę 3 którym wyślę zestawy wełen australijskich merynosów oraz dodatki do filcowania.

Jak zapisać się na to darmowe wyzwanie?

AKTUALIZACJA:

Wyzwanie jest już za nami, ale wideo z wyzwania jest dostępne w darmowym 5 dniowym kursie o rozkładaniu wełen.

Zapisz się na darmowy kurs:

Czy trzeba się jakoś wcześniej przygotować? Np mieć już wełnę?

Nie trzeba. Tak jak wspomniałam wyżej – nawet jeżeli będziesz tylko oglądać to wideo, bez samodzielnego rozkładania wełny – to i tak skorzystasz na tym wyzwaniu i sporo się nauczysz, a wiedzę tę wykorzystasz jak już zaopatrzysz się w wełnę i będziesz chciała coś ufilcować… Ale jeżeli na czas wyzwania będziesz mieć już wełnę czesankową (bo na tej wełnie będę uczyć) i będziesz czynnie brała udział w oglądaniu tych lekcji – to na pewno skorzystasz dużo bardziej. 

UWAGA! Jeżeli nigdy niczego nie filcowaś, nie wiesz co to jest wełna czesankowa, ani czym różni się wełna australijskich merynosów od wełny polskiej lub hiszpańskiej – koniecznie poczytaj o rodzajach wełen do filcowania lub zobacz wideo o rodzajach wełen do filcowania (pierwsze wśród darmowych kursów).

Wkrótce premiera nowych Lekcji filcowania!

W ostatnim dniu darmowego wyzwania rusza przedpremierowa sprzedaż nowych Lekcji filcowania, tym razem dotyczących filcowania na mokro szali.

Lekcji 5 – będę uczyła filcowania szali na przykładzie szala prostego z motywem ze wstępnych filców oraz na przykładzie szala z falującymi brzegami z motywem kwiatowym i ornamentem.

Lekcji 6 – będę uczyła jak filcować szale ażurowe (pokaże różne sposoby na ich rozkładanie).

A w Szalowym Pakiecie Premium, który łączy Lekcję 5 i Lekcję 6 – dodatkowo nauczę jak filcować różne typy liści i jak łączyć je techniką filcowania na mokro z szalem.

tu bardzo ważna informacja – wszystkie osoby zapisane na darmowe wyzwanie o rozkładaniu wełen – będą miały wyjątkową przedpremierową zniżkę na nowe Lekcje filcowania.. i taka cena nie powtórzy się już nigdy! Tym bardziej warto zapisać się na to wyzwanie!

jak rozkładać warstwy wełny, aby nasze filcowe rękodzieło było równe

Przyznam szczerze, że nie mogę się już doczekać i przebieram nogami 😉 

Mam nadzieję, że do zobaczenia na wyzwaniu!

Justyna Wróbel – Mikołajczyk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk